KONTAKT

Żal-Met

Główna siedziba:
ul. Jesienna 17
Grudziądz 86-300
tel. (0 56) 464 40 78
fax (0 56) 462 11 06
e-mail: biuro@zal-met.pl

Filie:
ul. Akacjowa 1A
Brodnica 87-300
tel. (0 56) 493 29 90
fax (0 56) 493 29 91

ul. Wyszyńskiego 6B/6
Iława 14-206
tel. (0 89) 648 78 22
fax (0 89) 644 86 56


Menu

PartnerzyNewsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany/a o wydarzeniach w naszej firmie, koniecznie skorzystaj z naszego newslettera. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że nie przegapisz naszych atrakcyjnych ofert !


zapisz
wypisz

Dealerzy

Login:


Hasło:
Markizy balkonowe

Italia mocowana do balustrad

Są one przeznaczone do zaciemniania powierzchni balkonowych, dlatego idealnie nadają się dla mieszkańców zarówno domów, jak i mieszkań w blokach. Zapewniają ochronę nie tylko przed słońcem, ale także opadami i wiatrem. Markizy balkonowe pozwalają także na zachowanie pewnej dozy intymności.


Sprawdzonym rozwiązaniem dla ochrony balkonów oraz pomieszczeń domowych przed intensywnym oddziaływaniem promieni słonecznych jest zastosowanie markiz balkonowych. Zabezpieczają przed szczególnie silnym natężeniem słońca, a także przed wiatrem i opadami. Mogą okazać się także osłoną przed niepożądanym wzrokiem przechodniów bądź sąsiadów.

Zastosowanie:

 • na balkonach,
 • niewielkich altanach,
 • wyjściu/wejściu do obiektu (np. sklepu),
 • na działce.

Stelaż konstrukcji markiz wykonany jest z lekkiego a zarazem odpornego na działanie czynników zewnętrznych aluminium. Opuszczane ramiona z mechanizmem sprężynowym zapewniają optymalną regulację nasłonecznienia dzięki odpowiedniemu naprężeniu tkaniny. W zależności od wybranego modelu konstrukcja zaopatrzona jest w kasetkę lub jej pozbawiona. Od serii produktów zależy także rodzaj montażu. Wszystkie konstrukcje markizy można przymocować do ściany lub do sufitu. Model Italia można dodatkowo zainstalować we wnęce, zaś Italia poręczowa - do balustrady balkonu.

Cechy charakterystyczne:

 • lekka i mocna konstrukcja, odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych
 • możliwość zamontowania ręcznego bądź automatycznego napędu
 • stabilna konstrukcja nośna
 • regulowane ramię wysięgu
 • estetyczny wygląd daje możliwość wyboru z kilkudziesięciu wzorów

Z uwagi na różnorodne oczekiwania i wymagania współczesnych użytkowników, oferujemy tego typu markizy w trzech wersjach:

 • Italia
  Proste markizy balkonowe montowane nad oknem odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem. Konstrukcja wyposażona jest w ramiona z mechanizmem sprężynowym, zapewniającym odpowiednie naprężenie materiału.
 • Italia z kasetą
  Model wyposażony jest w aluminiową kasetę, która chroni materiał przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Produkt odznacza się niewielką masą, co pozwala na prosty i szybki montaż.
 • Italia poręczowa
  Konstrukcja w tej wersji pozwala na montaż ramion do balustrady balkonu. Budowa daje szansę na uregulowanie odpowiedniego kąta nachylenia - do panujących warunków atmosferycznych i potrzeb użytkowników.

Z uwagi na różnorodne oczekiwania i wymagania współczesnych użytkowników, oferujemy markizy balkonowe w trzech wersjach: Italia, Italia z kasetą oraz Italia poręczowa.


Copyright © 2012 Żal-Met. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: JMS